ES šalims nustatyti maisto atliekų mažinimo tikslai

Europos parlamentas ES šalims narėms patvirtino maisto atliekų mažinimo tikslus. Šiuo metu Europa kasmet išmeta 89 mln. tonų maisto atliekų, arba 180 kg vienam gyventojui. Lietuva ir kitos ES valstybės turės siekti, kad iki 2025 m. jų sumažėtų 30%, o iki 2030 m. – 50% palyginti su 2014 m. kiekiu. Tam būtinos papildomos paskatos perskirstyti nepanaudotą maistą, taip pat aktyviau informuoti visuomenę apie maisto ženklinimo frazių „suvartoti iki...“ ir „geriausias iki“ skirtumą. Skaitykite čia

Europos maisto bankų federacijoje - svarbios permainos

Šis pavasaris gausus svarbių pokyčių Europos maisto bankus vienijančioje federacijoje FEBA. Tris dešimtmečius Paryžiaus priemiestyje Bourg-la-Rhein įsikūrusi asociacija po kelių metų diskusijų prinoko naujiems iššūkiams. Siekdama būti Europos politinių įvykių sūkuryje ir aktyviau daryti įtaką Europos Komisijos sprendimams maisto švaistymo prevencijos ir paramos maistu srityse, Europos maisto bankų federacija persiregistravo Belgijoje ir persikėlė į būstinę Briuselyje. Skaitykite čia. 

Prašome skirti 2% GPM „Maisto bankui“

Pernai surinkome ir nepasiturinčių maitinimui išdalinome 7466 tonų maisto. Tai virš 15 milijonų porcijų valgio ant menkas pajamas turinčių šeimų stalo. Kasdien 76 Lietuvos miestuose surenkame ir nepasiturintiems išdaliname paramą maistu, kurį mums atiduoda prekybininkai, gamintojai ar ūkininkai. Per metus nuvažiuojame 150 tūkst. kilometrų, maistą daliname penkiuose regiono sandėliuose ir daugybėje dalinimo punktų. Šį didžiulį darbą nudirbome tik padėdami Jūsų – Jūsų paramos dėka galime apmokėti „Maisto banko” kuro, mašinų remonto ir sandėlių eksploatacijos išlaidas. 

Prašome skirti savo 2% jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio ir šiemet! 

Kaip tai padaryti, rasite čiaŠirdingai Jums dėkojame!

Laiko skirti 2% GPM liko:

Dienos Valandos Minutės Sekundės
Skirti 2% GPM

„Maisto bankas“

Vytenio g. 54, Vilnius

El. p.: info@maistobankas.lt

Tel. (8 5) 273 3588